Fluorit
 
Na žádném jiném drahém kameni nelaleznete spojení tolika barev jako ve Fluoritu. V jednom drahokamu se může snoubit několik odstínů fialové s velmi zajímavou zelenou někdy s nádchem do modra, modrou, narůžovělou, čirou až zářivě zlatou barvu. Krásně zbarvené kameny a velké množství suroviny přírodě zajišťují dostupnou cenu drahého kamene, ovšem vzhledem ke křehkosti samotného Fluoritu se za kameny ve šoercích či náhrdelníky nebo náramky z Fluoritu může počítat větší cena.
 
Fluorit má název spojený s latinským slovem Fluo, které v překladu znamaná K toku nebo téci a souvisí s nízkám bodem tání drahého kamene. Také je velice křehký a při neopatrném zacházení mlže snadno dojít k poškození kamne, což obzvlášť mrzí, pokud se jedná o oblíbený šperk s drahým kamenem.
Fluorit je relativně měkký drahý kámen a často se spíše než ve šperkařství využívá k výrobě dekoračních kamenů, např broušené postavičky budhů, pyramidy či různé pomůcky k masážím či meditacím. Tyto sošky a ostatní dekorační předměty, samostatné kameny či šperky není dobré nechávat dlouhou dobu ležet na přímém slunečním světle, neboť Fluorit může ztrácet barvu.
 
Nejznámější naleziště jsou v Číně a drobná v okolních státech, Argentinu, Madagaskaru nebo z Mexiku a v každé této lokalitě se nalézá jinak barevný či strukturovaný Flourit. Každá tato barva má v esoeeických vědám jiné vibrace a působí na jiné čakry. Fialová barva je barva temení čakry a využívá se při meditaci, modrý fluorit zjasňuje smysly, zelený fluorit pomohá regenerovat buňečnou strukturu a žlutý utlumuje stres klidní žaludeční problémy.
 
Veškeré texty jsou majetkem NATURSHOP.CZ, jsou chráněny autorským zákonem a ochrannou známkou. Šíření textů o drahých kamenech a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.